| Ny sökning |   

Smyckeur Certina i 18K guld med 18K band. Boett Ø 18,6 mm. Safirglas. Manuellt urverk. Totallängd 16 cm. Bruttovikt 19,0g inkl. verk & allt.

Smyckeur Certina i 18K guld med 18K band. Boett Ø 18,6 mm. Safirglas. Manuellt urverk. Totallängd 16 cm. Bruttovikt 19,0g inkl. verk & allt.

Smyckeur Certina i 18K guld med 18K band. Boett Ø 18,6 mm. Safirglas. Manuellt urverk. Totallängd 16 cm. Bruttovikt 19,0g inkl. verk & allt.

Aktuellt bud i realtid:

8 200 kr

(yguld1)

2024-04-25 19:07:00

Ange ditt maxbud i rullistan nedan:

Objektinformation:

Auktnr SE73.20240425.A16803
Varukategori Klockor / Damur
Kontor Umeå
Auktionstyp Pantauktion
Utropspris 6 000 kr
Aktuellt bud 8 200 kr
Stänger 2024-04-25 19:07:00
Provision 1 230 kr
Frakt 129 kr

Skicka en förfrågan till Pantbanken

Tipsa en kompis

Budlista:

Datum Budgivare Bud
18/4 16:17:07 yguld1 8200 kr
20/4 21:56:24 fifa2023 8000 kr
18/4 16:17:07 yguld1 7800 kr
20/4 21:56:24 fifa2023 7600 kr
18/4 16:17:07 yguld1 7400 kr
18/4 16:44:42 louman 7200 kr
18/4 16:17:07 yguld1 7000 kr
18/4 16:07:21 louman 6800 kr
18/4 16:17:07 yguld1 6600 kr
18/4 16:07:21 louman 6400 kr
18/4 16:17:07 yguld1 6200 kr
18/4 16:07:21 louman 6000 kr

Populära auktionsvaror på detta kontor

Ring i 18K guld med en grön sten. Den är 2,1 - 18,9 mm bred, är i storlek 17½ och väger 4,7g. Tillverkad 1945 av Juvelerare Martin Elmblad i Stockholm. Kattfot.

Ring i 18K guld med en grö...

2024-05-09 19:14:30

Till auktion

Bismarkarmband i 18K guld. Det är 20 cm långt, 6,7 mm brett och väger 14,4g. Tillverkat 1960 av Hallbergs Guldvarufabrik. Kattfot. Nött i länkarna närmast låset.

Bismarkarmband i 18K guld. ...

2024-05-09 19:03:00

Till auktion

Kamerahus Nikon Z6 med laddare och batteri. Serienummer 6046021. Originalkartong. Inga andra tillbehör. Skickas med postpaket.

Kamerahus Nikon Z6 med ladd...

2024-05-09 19:22:00

Till auktion

Vackert mönstrat fickur "Waltham" i 14K guld. Boett Ø 45,5 mm med monogramgravyr baktill. Även innerlocket är i 14K guld. Spricka på urtavlan från 9:an och ner mot sekundvisaren. Bruttovikt 62,8g inkl. verk & allt. Klockkedja i doublé medföljer.

Vackert mönstrat fickur "W...

2024-05-09 19:00:00

Till auktion

Stelt, öppningsbart armband i 18K guld. Det är 5 -8,9 mm brett, har ett innermått på 17,5 cm och väger 30,0g. Kistlås. Tillverkat 2000 av Bengt Hallbergs Guldsmeds AB i Köping. Kattfot.

Stelt, öppningsbart armban...

2024-05-09 19:01:00

Till auktion

Bismarkarmband i 18K guld. Det är 19,7 cm långt, 7,8 mm brett och väger 17,2g. Kistlås. Stämplat BOLIDENGULD. Tillverkat 1965 av Haldor Vidar Fors i Hägersten. Kattfot. Nött i länkarna närmast låset.

Bismarkarmband i 18K guld. ...

2024-05-09 19:02:30

Till auktion

Camébrosch / berlock i 18K guld. Den är 38 x 27,4 mm exkl. infällbar berlockögla och väger 7,4g bto. Tillverkad 1951 av Alton i Falköping. Kattfot. Låsmekanismen till nålen är lite lurig.

Camébrosch / berlock i 18K...

2024-05-09 19:03:30

Till auktion

Defekt ring 18K 1,9g.

Defekt ring 18K 1,9g.

2024-05-09 19:09:00

Till auktion

X-länksarmband i 18K guld. Det är 19 cm långt, 7,7 mm brett och väger 11,0g. Kistlås. Kattfot. Nött i länkarna närmast låset.

X-länksarmband i 18K guld....

2024-05-09 19:14:00

Till auktion

Diverse defekta smycken 18K 38,1g inkl. två pyttestenar & del av ett stift.

Diverse defekta smycken 18K...

2024-05-09 19:16:00

Till auktion

Halvstel collier i 18K guld. Den är c:a 41 cm lång, 2,1 mm bred, 1,6 mm hög och väger 15,6g. Kistlås. Svensk importstämpel & 18K.

Halvstel collier i 18K guld...

2024-05-09 19:04:30

Till auktion

Diverse defekta / graverade ringar: 17,3g 18K inkl. svart sten & 7,1g 23K.

Diverse defekta / graverade...

2024-05-09 19:05:00

Till auktion

Diverse defekta / graverade ringar: 6,0g 14K, 25,0g 18K inkl. en pyttesten & 5,4g 23K.

Diverse defekta / graverade...

2024-05-09 19:04:00

Till auktion

Diverse graverade ringar 18K 12,5g.

Diverse graverade ringar 18...

2024-05-09 19:05:30

Till auktion

Diverse graverade ringar 18K 8,2g.

Diverse graverade ringar 18...

2024-05-09 19:06:00

Till auktion

Skev ring i 18K guld med blå stenar. Den är 2,7 - 10,8 mm bred, är i storlek 17 och väger 2,1g. Ojämn. Gravyr.

Skev ring i 18K guld med b...

2024-05-09 19:07:00

Till auktion

Två ringar 18K 8,1g. Gravyrer.

Två ringar 18K 8,1g. Gravy...

2024-05-09 19:09:30

Till auktion

Defekt kedja 18K 1,1g.

Defekt kedja 18K 1,1g.

2024-05-09 19:12:00

Till auktion

Två ringar 18K 9,6g. Gravyrer.

Två ringar 18K 9,6g. Gravy...

2024-05-09 19:08:30

Till auktion

Caméring i 18K guld. Den är 2 - 12,9 mm bred, är i storlek 17 och väger 1,8g. Kattfot.

Caméring i 18K guld. Den ...

2024-05-09 19:11:30

Till auktion

Se kontorets övriga auktionsvaror